Projekt: „Zachraň zdraví ve 21. století“

Jedná se o projekt Oblastního spolku Českého červeného kříže, který je zaměřen na spolupráci s naší školou. Cílem je naučit žáky poskytovat účinnou první pomoc zejména v případech, kdy je bezprostředně ohrožen život zraněných. Z řad vyškolených žáků bude sestavena hlídka do Humanitární jednotky, která je zařazena do integrovaného záchranného systému Středočeského kraje.

V rámci projektu byly zakoupeny i speciální zdravotnické pomůcky k účinné a včasné aplikaci první pomoci, se kterými se žáci naučili zacházet.

Na projekt navazovala i mezitřídní soutěž „První pomoc“, která se konala dne 10.listopadu 2009 a budou každoročně pořádány projektové dny, prohlubovány a zdokonalovány získané znalosti a dovednosti při sportovních akcích (triatlon, sportovní kurzy). Pomůcky budou využívány v rámci výuky první pomoci v hodinách tělesné výchovy a v předmětu zdravotnická příprava (obor strojník požární techniky).