Historické Kladno

Dne 22.12.2011 navštívili žáci druhého ročníku maturitního oboru kladenský zámek a historickou část města Kladna.

Cílem exkurze bylo přiblížit žákům historii a významné kulturní a architektonické památky města Kladna.

V kladenském zámku byli žáci seznámeni s historií budovy a souvislostmi jejího vzniku, prohlédli si místní kapli zasvěcenou sv. Vavřinci a několik výstavních sálů s expozicemi kreslířské tvorby Zdeňka Millera a výstavou dětských kreseb na téma bezpečnost dopravy.

Poté měli možnost shlédnout expozici důlní těžby v prostorách sklepení zámku, opět s výkladem týkajícím se historie objevu ložiska uhlí a jeho těžby na území středních Čech.

Po prohlídce kladenského zámku žáci navštívili kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde si prohlédli vánoční výstavu betlémů z různých typů materiálů, architekturu a sochařskou výzdobu kostela.