Návštěva výstaviště v Praze - MOTOCYKL 2012

V rámci výuky oboru automechanik a karosář se dne 9. března 2012 třídy druhých a třetích ročníků, oboru strojní mechanik a karosář (druhý a třetí ročník), zúčastnili expozice motocyklů, tříkolek, čtyřkolek a příslušenství na pražském Výstavišti. Tato exkurze vhodně doplňuje vyučovací předmět Automobily. Žáci měli možnost shlédnou, jakým směrem se ubírá vývoj v konstrukci motocyklů, bylo možné spatřit i motocykly historické, včetně závodních speciálů. Velmi zaujala např. expozice motocyklů Harley Davidson.

Žáci měli možnost vidět i novinky motocyklového průmyslu a načerpat tak nové vědomosti nejen o jejich konstrukci, ale také např. o bezpečnostních prvcích. Vhodným doplňkem bylo také shlédnutí vystoupení kaskadérů a učitelů bezpečné jízdy. Z exkurze byla provedena fotodokumentace, která bude použita při výuce. Exkurze je rozhodně pro výuku přínosem. V běžné provozní praxi se s těmito poznatky nelze téměř setkat.