Plzeň – Techmania Science Museum, Pilsner Urguell, Pivovarské muzeum

Na základě výhry v projektu „A visitor to our country“ navštívili účastníci město Plzeň. První zastávkou byla Techmania Science Museum, kde si studenti mohli na vlastní kůži vyzkoušet různé fyzikální pokusy. Nejvíce je zaujal produkt společnosti Microsoft X Box 360.

Nejdůležitějším bodem celé exkurze pak byla prohlídka pivovaru Pilsner Urguell. Studenti se seznámili s výrobním procesem piva. Navštívili i původní výrobní a skladovací prostory, kde ochutnali nefiltrované pivo.

Posledním místem, které studenti navštívili, bylo Pivovarské muzeum, kde se dozvěděli mnohé z historie města Plzeň i výroby piva a mohli si prohlédnout pracovní nástroje, které používali naši předci.

Exkurze přinesla studentům mnoho poznatků o fyzice a historii i současnosti nápoje z chmele a sladu.