Quickstep Anticorro Kladno

V rámci odborných technických předmětů studenti maturitních tříd navštívili 4. 12. 2012 výrobní firmu Quickstep Anticorro Kladno. Firma dodává výrobky pro potravinářský, farmaceutický a chemický průmysl (např. skladovací tanky) , nerezové komponenty pro stavebnictví a architekturu (např. zábradlí) a to z materiálů korozivzdorné, žáruvzdorné a žárupevné oceli.

Studenti navštívili jednotlivé výrobní úseky ve výrobních halách, kde mohli zhlédnout jednotlivé výrobní fáze jednotlivých komponentů pomocí svařování, broušení, elektrochemické leštění, tryskání, montážní práce, jeřábů, skladovací prostory, distribuci atd.. Zajímavé pro studenty byla ukázka povrchových úprav výrobků mořením ponorem i postřikem.