Procházka historickou Prahou

Žáci třídy SPT 3 se v doprovodu své třídní učitelky Mgr. Renaty Kovaříkové vydali na předvánoční exkurzi do Prahy.Jednalo se o procházku historickou Prahou. Od Národní muzea, přes Václavské náměstí, Ovocný trh, okolo Stavovského divadla, Karolina, Prašné brány, Obecního domu, přes Celetnou ulici a Ungelt až na Staroměstské náměstí. Cestou se studenti seznámili nejen se současnými historickými památkami a jejich architektonickými styly, ale i s historií míst, kterými procházeli. Na Staroměstském náměstí je zaujaly nejen vánoční trhy, ale i gotický dům U Kamenného zvonu, jehož historie je spjata se jménem Karla IV. Všechny zaujal výklad o časech, které ukazuje Pražský orloj, a vycházka pokračovala přes Malé náměstí, Karlovu ulici a Klementinum až na Karlův most. Studenti nasáli nejen vánoční atmosféru, ale exkurze přispěla i k jejich přípravě na ústní maturitní zkoušku z českého jazyka a literatury.