Historické Kladno II

Exkurze byla započatá na náměstí Starosty Pavla,kde si žáci prohlédli kostel Nanebevzetí panny Marie, jako i neorenesanční radnici ze začátku 20.století. Další zastávkou bylo Sládečkovo muzeum, kde byli k vidění stálé expozice v sekcích- pravěk, středověk a baroko a Kladno ve znamení uhlí.Žáci se měli zaměřit na průřez dějinami Kladna-zejména na šlechtické rody,které s ním byly spojeny, jako i na přelomové události jakými byly povýšení Kladna na město a nález uhelné sloje u Vrapic a následná expanze města.

Exkurze splnila svůj účel. Žáci si rozšířili horizont vědomosti historie své země o regionální dějiny, co si ještě ve zkratce připomenou na hodině dějepisu.

Exkurze proběhla bez problému, takže mohu vyjádřit naši plnou spokojenost s chováním žáků.