Exkurze do ČNB

Dne 1. března 2013 třída PD2 navštívila expozici ČNB "Lidé a peníze". Nejdříve studenti viděli dva dokumentární filmy. První mapoval historický vývoj instituce ČNB a druhý pojednával o funkcích peněz a úloze ČNB jako dozorčího orgánu nad finančními trhy.

Po promítání následovala prohlídka samotné expozice v prostorách bývalého bezpečnostního trezoru. Studenti se seznámili s historickým vývojem peněz, s ochrannými prvky bankovek, způsobem výroby bankovek a mincí, padělky peněž atd. Dále mohli sledovat ukazatele vývoje na akciových trzích.

V závěru prohlídky se studenti zúčastnili vědomostního testu, ve kterém student Václav Rokoš vyhrál balíček znehodnocených bankovek. Následovala možnost potěžkat si zlatou cihlu.

Exkurze obohatila výuku ekonomických předmětů a studenty byla hodnocena jako zajímavá a poučná.