LVZ

Součástí tělesné výchovy na naší škole je také účast žáků na lyžařském kurzu, který sleduje hned několik cílů najednou. Naučit „nelyžaře“ alespoň základům lyžování. Žákům, kteří už v tomto sportu mají nějaké zkušenosti,dát prostor pro zdokonalení se. Dát dohromady partu lidí, kteří budou ve školních lavicích trávit ještě spoustu času. Velkým přínosem takovéto akce je i to, že žáci pobývají na zdravém horském vzduchu, v krásném přírodním prostředí, což zcela jistě pozitivně působí na jejich zdraví. Výuku jízdy na sjezdových lyžích a na snowboardu zajišťují kvalifikovaní a zkušení pedagogové.

Termíny pro letošní šk.rok najdete v organizačním zabezpečení školního roku.

Lyžařský výcvikový kurz 1.ročníků 2013

V letošním šk.r. 2012/13 se jako každým rokem uskutečnil v rámci osnov tělesné výchovy lyžařský výcvikový zájezd 1. ročníků.

Zimní středisko Rejdice je již osvědčeným centrem pro naše lyžaře a snowboardisty. Letošní kurz byl rozdělen do dvou turnusů a zúčastnilo se ho 64 žáků.

Pro studenty má účast na tomto kurzu velmi pozitivní vliv. Naučí nebo zdokonalí se v zimním sportu a dá se dohromady parta lidí, která má před sebou ještě spoustu společných chvil ve školních lavicích.

www.rejdice.cz

Jarní prázdniny 2012

Jarní prázdniny někteří žáci školy nechtějí trávit doma u počítače, a proto se rádi vydávají se svými spolužáky do Rejdic v Jizerských horách (www.rejdice.cz). Chata Panorama leží přímo u sjezdovky, na které si užijí radosti jak lyžaři, tak i snowboarďáci. (viz fotogalerie)